Chane mode

ALPAKA KABÁTY

Alpaka kabát je u nás top kúsok na chladné jesenné dni.Dokonca Vás kabát z alpaky zahreje aj v zime.Vďaka svojmu oversize strihu sadne takmer na každú postavu.Patenty na rukávoch zaručia,že Vám bude sedieť dokonalo.Kabát z alpaky je úplne príjemný na telo,nehryzie a fakt skvele zahreje.My Vám ho na našom eshope ponúkame aj v trendy vzoroch.

Alpakové pradze majú zopár jedinečných vlastností. Alpaka je srsť lamy alpaky chovanej v Andách v Južnej Amerike. Kôli vysokým nadmorským výškam sa vlna lamy aplaky prispôsobila tak,aby ich dostatočne chránila pred chladným počasím. Vďaka tomu je vlna z alpaky 7x hrejivejšia ako ovčia vlna. Preto Vám kabát z alpaky zaručí, že Vám zima určite nebude. Vo vnútri vlákna sa nachádzajú vrzuchové mikrokapsule, ktoré zabezpečujú vynikajúce termoregulačné vlastnosti. Rovnako ako ovčia vlna, má aj alpaka schoponosť absorbovať veľa telesnej vlhkosti a pritom ostane na dotyk suchá. Úplet vyrobený z alpaky je priedušný,nezaparuje sa, pokožka pod ním pekne dýcha. Keďže alpaka neobsahuje lanolín, môžu ju nosiť aj ludia alergickí na ovčiu vlnu.

Prednosťou úpletu z alpaky je pomerne jednoduchá údržba, nezráža sa ,neplzne. Vlákno z alpaky je 3x pevnejšie ako vlákno z ovčej vlny. Oblečenie z alpaky je veľmi trvanlivé a pri správnej údržbe vydrží až desaťročia. Rozlišujeme dva druhy vlny alpaky: Huacaya a Suri. Huacaya je robustnejšia, má kratšie vlákna a používa sa viac v textilnom priemysle. Suri alpaka má jemnejšie hustejšie vlákna. Prirodzené sfarbenie alpaky je od prírodnej hnedej až po celú škálu hnedých, béžových až šedých odtieňov, až po čiernu farbu.

Samozrejme v dnešnej dobe nájdete už aj kabáty v rôznych neprírodných farbách, kedže vlákna je možné odfarbovať. Načo je teda alpaková priadza vhodná? Alpaka je ideálna na outdoorové oblečenie- turistické tričká, lyžiarske pulóvre, čispky, roláky, ponožky,rukavice. My sme si z tohto vlákna najviac obľúbili oversize kabáty z alpaky, ktoré využijete k rifliam,koženkovým legínam a docielite tým dokonalý štýlový outfit a zároveň Vám zaručene nebude zima, takže my alpaku jednoznačne odporúčame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *