Chane mode

Šaty, šaty, šatičky…

Leto. Ročné obdobie, v ktorom sa môžete naplno vyšantiť pokiaľ milujete módu. Ľahké a vzdušné modely plné farieb a rôznych strihov Vám určite každý deň urobia krajším. V lete si môžeme dovoliť nosiť čokoľvek, či siahneme po krátkych nohaviciach s blúzkou alebo tričkom, alebo si dáme krásnu dlhú sukňu s ľahkým topom, určite s tým nič nepokazíme. No najobľúbenejším kúskom u žien v lete sú jednoznačne šaty. Krátke, dlhé, midi alebo mini? Dĺžku by ste si mali určiť samé podľa typu postavy, alebo aj podľa momentálnej nálady. Ja sa dosť často obliekam podľa toho ako sa ráno zobudím a akú mám náladu. Samozrejme nie každá to máme takto. Ale dobrý výber šiat Vám určite urobí krajší deň, pretože šikovne podčiarkne Vašu ženskosť.

Mini, midi či maxi?

Výber dĺžky je veľmi dôležitý. Mini dĺžka je v horúcivh letných dňoch určite sexi, ale keď nepatríte k ženám s dokonalou postavou, takejto dĺžke by ste sa mali vyhnúť. V takom prípade sú výbornou voľbou šaty v midi dĺžke. Pokojne sa môžete odviazať pri farbách a vzoroch. Ideálnou voľbou sú maxi šaty, ktoré su momentálne veľmi obľúbené. Zakryjú akékoľvek nedostatky na postave, sú trendy a mimoriadne pohodlné. Keď zvolíte aj vhodný materiál, určite Vám nebude ani horúco. S rukávmi či na ramienka? S vhodne zvolenými doplnkami budete na ulici, v práci alebo na dovolenke určite neprehliadnuteľná.

Ako si vybrať správny strih šiat…

Rafinované strihy, zaujímavé vzory a farby. Stačí si správne vybrať podľa typu postavy. Nemusíte mať miery modelky, ale mali by ste aspoň poznať svoj typ postavy. Ak patríte medzi ženy typu “hruška” , mali by ste pozornosť upriamiť na vrchnú časť šiat. Hrajte sa so vzormi a aplikáciami. Naopak, ak ste typ “jablko” , zvoľte si také šaty, ktoré Vám vytvoria pás. Stačí ak budú strihnuté napríklad aj pod prsiami. Ste žena s typom postavy “obrátený trojuholník”? Vôbec nevadí, zvoľte šaty s výstrihom do V alebo objemnejšou spodnou časťou, aby sa otpicky vyrovnal rozdiel medzi širšou vrchnou časťou tela a užšou spodnou. Postavy typu “obdĺžnik” potrebujú zúžiť pás, najlepšie opaskom .

Ak ste si už poradili so strihom aj dĺžkou šiat, pozornosť by ste mali venovať aj farebnosti šiat. Ženám s tmavými vlasmi väčšinou pristanú výrazné a sýte farby. Blondínky so svetlou pleťou by mali siahnuť skôr po jemných pastelových farbách. Máte ryšavú farbu vlasov? Tak v tom prípade by ste svoju výnimočnosť mali podčiarknuť teplými jesennými odtieňmi farieb.

Nebojte sa vzorov a farieb

V lete si môžete vážne dovoliť čokoľvek. Ak Vám padli do oka šaty, ktoré majú výraznú potlač a sú zároveň výraznej farby, neváhajte a smelo do toho. Takéto výrazné šaty môžete doplniť jednoduchými doplnkami a neutrálnymi topánkami a skvelý outfit je na svete.

Nesmrteľná biela…

Biela farba. Tá v lete určite nikdy neomrzí. Máš krásnu opálenú pokožku? Tak potom je táto farba pre teba na leto ako stvorená. Biela je farbou čistoty, nežnosti a neexistuje žena, ktorej by nesvedčala. Keď máš chuť, môžeš ju skombinovať s farebnými doplnkami a určite budeš vyzerať úžasne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *