Chane mode

DETSKÉ SOFTSHELLOVÉ BUNDIČKY

Dnes by sme si chceli niečo povedať o našich softshellových detkych bundičkách a taktiež všeobecne o softshellovom materiáli. Prečo si vybrať softshellovú detskú bundu na prechodné obdobie? Tak si poďme o tom niečo porozprávať.

Softshell je funkčná textília, ktorá sa na pohľad podobá neoprénu a nachádza svoje využitie predovšetkým pri najrôznejších outdoorových aktivitách alebo ako pracovné oblečenie. Možno ste nevedeli, že pod označením softshell sa neskrýva iba jeden druh látky. Väčšinou ide o textil zložený z niekoľkých vrstiev, ktorých úlohou je zabezpečiť majiteľovi pohodlie v každom počasí.

Vďaka softshellu už nie je potrebné nosiť niekoľko rôznych vrstiev . Spája vrstvu komfortnú, slúžiacu primárne na odvádzanie telesnej vlhkosti, vrstvu ochrannú a izolačnú. Tie sa skladajú z niekoľkých typov membrán a vnútorných materiálov, vďaka ktorým je oblečenie z nich vyrobené vetruvzdorné, vodoodolné a priedušné. Je vyhľadávané aj kvôli svojej odolnosti proti zašpineniu a oderu.

Typy softshellu

  • Tkaný – vyrába sa z husto tkaných textilných vlákien bez membrány. Je ľahký, tenký a pružný s vynikajúcou priedušnosťou. Spravidla je lacnejší a univerzálnejší, ale príliš sa nehodí do zimných podmienok.
  • Membránový – má uprostred medzi vnútornou termo vrstvou a vonkajšou vodoodolnou vrstvou ešte membránu. Tá odvádza telesnú vlhkosť, zabraňuje poteniu a je nepremokavá. Je odolnejší voči vetru a vlhkosti ako tkaný softshell.

Vodoodolnosť

 Bundy zo softshellového materiálu majú vodoodpudivý polyuretánový povrch, ktorý zabraňuje premoknutiu. Faktom je, že s krátkou prehánkou si hravo poradí ako tkaný, tak i membránový softshell. Odolnosť voči vode je daná skôr jeho prevedením a konštrukciou.

Ak chcete zistiť, ako veľmi je bunda odolná proti vode, musíte sledovať informáciu o veľkosti vodného stĺpca. Táto hodnota je udávaná v mm a určuje, akému veľkému tlaku vody je materiál schopný odolať. Čím vyššia je hodnota vodného stĺpca, tým lepšie.

Štandardom, ktorý už sa dá považovať za nepremokavosť je vodný stĺpec okolo 2 000mm. Ale pre náročnejšie outdoorové aktivity odporúčame vodný stĺpec aspoň 5 000mm.

My máme pre Vás bundičky z limitovaného softshellového materiálu. Náš softshellový materiál má špeciálnu potlač, ktorá určite zaujme vaše detičky.

Naše softshellové bundičky sú predĺžené, majú perfektné rastúce rukávy, ktoré si môžete regulovať podľa potreby. Bundička má kapucňu, ktorá je podšitá a v zlom počasí super ochráni pred vetrom a dažďom. Po bokoch sú vrecká, zapínanie má bundička na zips.

V ponuke máme viacero potlačí a to s námetmi minnie, unicorn ….V blízkej dobe u nás pribudne špeciálna kolekcia softshellových búnd aj pre chlapcov. Naše softshellové bundičky sú limitovaný tovar a nenájdete ich v každom obchode .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *